Lip 31 2008

W ŻYCIU ODNALEŹĆ: SZCZĘŚCIE, ŻAL, DROGĘ

Published by at 19:44 under Bez kategorii

Po co Żyć skoro i tak się umiera?

aaauh

Dużo czytam książek, dużo piszę i myślę, więc niektóre osoby właśnie do mnie przychodziły z tym pytaniem. Po co się żyje, jak i tak się umrze? Jednak ja zwykle odpowiadałam, że niewiem. I pewnego dnia nocą usiadłam w pokoju i zastanowiłam się. Przemyślałam wszystko: od narodzin, przez szczęście i smutek, aż do śmierci. I w końcu znam odpowiedź. Nareszcie ją poznałam.

A więc po co sie żyje, jak i tak się umrze.

Ciekawe. 

Na pewno zauważyliście, że kiedy jesteście szczęśliwi odczuwacie coś przyjemnego w środku siebie. I potem chcecie to odczuć jeszcze raz. I jeszcze raz. A kiedy jesteście smutni, macie wrażenie, że już lapiej nie będzie i macie często samobujcze myśli. Tak jest. Ale wiecie, czemu w takich smutnych chwilach należy wstać dumnie i iść dalej. Bo bez tego życie było by nudne. A więc po co żyć, z koro i tak się umiera? Żeby odczuwać często to szczęście. Żeby coś w życiu osiągnąć i być może pozostawić po sobie ślad dla innych ludzi, którzy będą po nas. By zobaczyć świat, poznać inne kultury, lub wychować swoje dzieci na dobrych i porządnych ludzi. Na pewno sie zastanawiacie, a po co odczuwać szczęście, przecież i tak sie umrze. Żeby uleprzać sobie to życie i kiedyś po śmierci mieć miłe wspomnienia. Ja tam w to, że pujdziemy do nieba nie wierzę (bez urazy), ale może… 

Więc za każdym razem, kiedy będziecie smutni wspomnijcie moje słowa. Życie jest poto, żeby z niego kożystać! 

szcz

 

A to wiersz jak zawsze. Tym razem o Miłości. Wyjątkowo dla tych, którzy są zakochani i którzy lubią te wszystkie gadki o miłości i w ogóle. Cieszcie się, bo więcej takich wierszy nie będzie:) :

 

Czym właściwie jest miłość?

Czy to życia zawiłość?

Miłość to róży kwiat rosnący

Nerwy i złość kojący.

To coś co żyje w człowieku

Od najdawniejszego wieku.

To lek na samotność

na smutek i różną okropność.

Czy jest w życiu potrzebna?

Nie jestem pewna.

 

OCZYWIŚCIE, ŻE NIE JEST POTRZEBNA

TEGO JESTEM PEWNA! 

 

serce

Możliwość komentowania W ŻYCIU ODNALEŹĆ: SZCZĘŚCIE, ŻAL, DROGĘ została wyłączona