Mar 17 2009

OCEAN

Published by at 17:21 under Bez kategorii

Każdy jest kapitanem wlasnego losu. Zwróćmy swe twarze ku słońcu, a cień zostanie w tyle

 

     Wracałam dziś ze szkoły. Niebo było bezchmurne. Słońce świeciło, ptaszki śpiewały, a trawa kołysała się na wietrze. Taaak, wiatr wiał jak nienormalny. Po pięciu minutach na dworzu moje włosy wyglądały jak szopa:) Ale ja się tym nie przejmowałam w ogóle. Tak jakby czułam w około słone, morskie powietrze. Nie ma co, idzie wiosna. A TO OZNACZA, ŻE NIEDŁUGO 11 WAKACJE NAD MORZEM!

 

     Jestem duchem podróżnika. Kocham podróże, kocham przyrodę, kocham przygody. Po naszym wypadzie do Chin, planujemy z Krzysztofem kolejną podróż. Nie wiemy jeszcze gdzie. Jak nam sie uda, to za granice, w jakieś tropikalne miejsce. Może znowu uda mi się zobaczyć te piękne Himalaje. A jak nie za granice, to ruszymy w Polskę. Połazić po górach.

         Ostatnio ciągnie mnie do morza. W sumie to się sobie nie dziwie, od prawie 11 lat każde wakacje spędzam pomiędzy morzem Bałtyckim a Jamnem. Czuję się powiązana z każdym z tych miejsc. W Mielnie znam już wszystkie budynki i drzewa na polu kempingowym (bo wsplaniały właściciel mnie tam wpuszcza!) Ale co ja tutaj o MIELNIE! MNIE CIĄGNIE DO MORZA. Zaczęłam uczyć się szant (rzeglarskich piosenek), namawiam Krzysztofa, żeby razem z Łukaszem popłyną ze mną nurkować. Łukaszek – jak go ładnie poprosić – nauczył by nas nurkować w tym specjalnym stroju. Uzbieram kasę i kupię aparat robiący zdjęcia pod wodą – ile taki może kosztować? Mam nadzieję, że nie za drogo, bo jak ponad 100 zł, to ja dziękuję. Myślę też o obozie rzeglarskim. Może rzeglowanie odblokuje mój brak wenyt na wiersze.

 

    Wyobraźcie sobie tylko:

Słone powietrze

Na około otwarta przestrzeń

Wiatr we włosach

Szum fal o każdej porze dnia

Słone powietrze

Wielkie ryzyko

Czasem ogromny strach – sztormy, fale…

I ta ciekawość, co czeka na lądzie, do ktorego dopłyniecie

NO NIC PIĘKNIEJSZEGO!

Możliwość komentowania OCEAN została wyłączona